Madog 17.07.21 (Beirniad / Judge Doug Lambie)

AGORED / OPEN
1Dylan DaviesTywynSali
2Aled OwenTy NantBud
3Dewi JenkinsTalybontJock
4Irwel EvansYstrad MeurigMac
5Eirian MorganAberystwythSpot
6Hafgan PughLlanaberRock
DOSBARTH 2 / CLASS 2
1J. R. GriffithTalysarnJet
2Hafgan PughLlanaberRock
3Irwel EvansYstrad MeurigJan
4Arwel OwenAmlwchNan

Rhosgoch 10.07.21 (Beirniaid/Judges Arwel Staples am & Martin Davidsson pm)

AGORED / OPEN (am)
1Aled OwenTy NantJoe9
2Bryn DaviesBryneglwysLassie15
3Cyril RobertsLlanwddynMeg18
4Ceri RundleBodfariMoel Chip19
5Gwynfor OwenLlanerchymeddJess20
6Aled OwenTy NantBud23
DOSBARTH 2 / CLASS 2 (am)
1Aled OwenTy NantJoe9
2J. R. GriffithTalysarnBen12
3Cyril RobertsLlanwddynMeg18
AGORED / OPEN (pm)
1Dylan DaviesTywynSali8
2Aled OwenTy NantJoe9
3Cyril RobertsLlanwddynGroesfaen Roy11 OLF
4Aled OwenTy NantLlangwm Gyp11
5Ceri RundleBodfariBet14
6Emyr JonesGwytherinSam16
DOSBARTH 2 / CLASS 2 (pm)
1Aled OwenTy NantJoe9
2Bryn Davies BryneglwysEglwys Troy13
3Ceri RundleBodfariBet14
4Gwynfor OwenLlanerchymeddJess15

Llanllyfni 03.07.21 (Beirniaid/Judges Arthur Roberts, Bodfari am & Hafgan Pugh pm)

AGORED / OPEN (am)
1Dylan DaviesTywynMot8
2Emyr JonesGwtherinSam19
3John PriceAberystwythHolly20
4Dewi JenkinsTalybontJock21
5Gwilym DaviesDinas MawddwyMot24
6Iolo JonesLlanfihangel GMQuories Bean24
DOSBARTH 2 / CLASS 2 (am)
1Medwyn Ll. EvansDolgellauEryri Nan17
2J R GriffithTalysarnBen
3Hafgan PughLlanaberRock
4Elin PyrsPadogBess
5Iolo JonesLlanfihangel GMCap
6Kevin DoddMalpasBecca
AGORED / OPEN (pm)
1Dewi JenkinsTalybontClwyd Bob10 OLF
2John Price Aberystwyth Holly10
3Eirian MorganAberystwyth Glen14
4Eirian MorganAberystwyth Spot17
5Dewi JenkinsTalybontTynygraig Cadi18
6Brynley WilliamsYsgeifiogElwy Lad20
DOSBARTH 2 / CLASS 2 (pm)
1Arwel OwenAmlwchNan8
2Gwilym DaviesDinas MawddwyGwyn26
3E. P. RobertsPadogMac27
4Alan W. JonesLlanllyfniCass32
5Iolo JonesLlanfihangel GMCap43
6Retired

Llangelynnin 11&12&13.06.21 (Beirniaid/Judges 11th Dylan W. Davies/12th Arwel Staples am & Llyr Evans pm/13th Emyr Lloyd)

AGORED / OPEN (S1)11.06.21 (pm)
1Floyd FarthingPontardawe Bell8
2Nigel WatkinsLlanddeusantJazz9
3Dewi JenkinsTalybontTynygraig Cadi10
4Glyn HowellsCarmarthenLad10 OLF
5Nigel WatkinsLlanddeusantAlex10
6Nataly MathewsTredegarJet12
AGORED / OPEN (S2)12.06.21 (am)
1Kevin EvansLibanusSue3
2Dylan DaviesTywynMot4
3John PriceAberystwyth Holly5
4Ross WatsonMillomRoy 6
5Arwel OwenAmlwchCaleb7
6John PriceAberystwyth Tess7
AGORED / OPEN (S3)12.06.21 (pm)
1Aled OwenTy NantLlangwm Bud6
2Alan W. JonesLlanllyfniNel7
3Arwyn DaviesBryneglwysCynfal Gwen7
4Dylan DaviesTywynSali8
5Kelvin BroadLlanllawddogKInloch Cade 8
6Kelvin BroadLlanllawddogKinloch Levi11
DOUBLE FETCH CHAMPIONSHIP
(RESULT)
13.06.21TOP 3 FROM EACH SESSION
1Nigel WatkinsLlanddeusantJazz7
2Dewi JenkinsTalybontTynygraig Cadi9
3Arwyn DaviesBryneglwysCynfal Gwen10
4Floyd Farthing Pontardawe Bell14
5Kevin EvansLibanusSue15
5Dylan DaviesTywynMot16
7Aled OwenTy Nant Llangwm Bud19
8John Price Aberystwyth Holly21
9Alan W. JonesLlanllyfniNel29

Cwm Main 15&16.05.21 (Beirniaid/Judges 15th Emrys Lewis am & Kevin Davies pm/16th Osian Jones am & Medwyn Ll. Evans pm)

15.05.21BORE / MORNINGAGORED / OPEN
1Irwel EvansAberystwythMac5
2Idris ThomasDolgellauGari7
3Brynley WilliamsYsceifiogElwy Lad8
4Dylan Edwards Penryhndeudraeth Jet9 OLF
5Bryn DaviesBryneglwysLad9
6Idris MorganBalaPwtin13
PNAWN/AFTERNOON
1Elgan JonesLlanarmon D.C.Joe7
2Cyril RobertsLlanwddynRoy20 OLF
3Iolo JonesLlanfihangel GMQuories Bean 20
4Idris MorganBalaPwtin21
5Cyril RobertsLlanwddynMeg22
6Emrys LewisAbergeleMoss25
16.05.21BORE / MORNINGAGORED / OPEN
1Dewi JenkinsTalybontClwyd Bob5
2Aled OwenTy NantLlangwm Gyp6
3Arwyn DaviesBryneglwysCynnfal Gwen7
4John PriceAberystwyth Tess11 OLF
5Gethin JonesLlanarmon D.C.Jock11
6Eirian MorganAberystwyth Nel12 OLF
PNAWN/AFTERNOON
1John PriceAberystwyth Holly5
2Dewi JenkinsTalybontClwyd Bob6
3John Price Aberystwyth Tess6.5
4Erin Fflur Rhos-y-gwaliauSam8
5Aled OwenTy NantLlangwm Bud9
6Bert EvansAberystwyth Spot11