Llangelynnin (Farmers Marts) 19 & 20.09.20 (Beirniad / Judge 19th H1 Cai Pritchard & H2 John Price; 20th H3 Dewi Jenkins & DFF Medwyn Ll. Evans)

HEAT 1Saturday 19.09.20
1Kevin EvansLibanusHybeck Blake 4
2Hefin JonesRhydymainSpotan5
3Dewi JenkinsTalybontJock7 OLF
4John LightfootLlandeglaNan7
5John PriceAberystwythTess 8
6Aled OwenCorwenMirk11
HEAT 2
1Kevin EvansLibanusPreseli Ci4
2Ross WatsonMillomJet6
3Alan Ll. JonesCwmtirmynachBob7 OLF
4Ross WatsonMillomRoy7
5Kevin EvansLibanusBec8 OLF
6Dylan DaviesTywynSali8
HEAT 3Sunday 20.09.20
1Ross WatsonMillomRoy6
2Jessica SaukkonenBarnard CastleSango Gannon7
3Dewi JenkinsTalybontTynygraig Cadi8 OLF
4Ross WatsonMillomSally8
5Kevin EvansLibanusGlen9
6Eirian MorganAberystwyth?10
DFF "Champion of champions"
1Kevin EvansLibanusPreseli Ci7
2Hefin JonesRhydymainSpotan8
3Kevin EvansLibanusHybeck Blake 12
4Dewi JenkinsTalybontTynygraig Cadi17
5Alan Ll. JonesCwmtirmynachBob18
6Kevin EvansLibanusTanhill Glen20
7Ross WatsonMillomJet24
8Ross WatsonMillomSally26
9Dewi JenkinsTalybontJock29 OLF
10Jessica SaukkonenBarnard CastleSango Gannon29
11John LighfootLlandeglaNan45
12Ross WatsonMillomRoyR
 

Llanfair Caereinion 05.09.20 (Beirniad / Judge Doug Lambie)

AGORED / OPEN
1Hefin JonesRhydymainQueen8
2Emyr LloydAberystwythSal10
3Bryn DaviesBryneglwysLad 12
4Dylan DaviesTywynMot13
5Erin McNaughtRhosygwaliauPenrhiw Theo13
6John Price AberystwythHolly14
DOSBARTH 2 / CLASS 2
1Elin PyrsPadogEryrin Bess12
2Daniel ReesYstrad MeurigBet14
3Gwynn Ll. JonesCerrigydrudionDylan19
4Harcourt Lloyd CaerswsGail20
YOUNG HANDLER <21
Erin McNaughtRhosygwaliauPenrhiw Theo

Dinas Mawddwy 29.08.20 (Beirniad / Judge Cai Pritchard am & Dylan Davies pm)

AGORED / OPEN (am)
1Hefin JonesRhydymainSpotan9
2Gwilym R. DaviesDinas MawddwyMot9
3Jack RobertsBalaJim11
4Erin Flur McNaughtRhosygwaliauSam12
5John PriceAberystwythHolly14
6Dewi JenkinsTalybontCadi15
DOSBARTH 2 / CLASS 2 (am)
1Gwilym R. DaviesDinas MawddwyMot9
2 Jack RobertsBalaJim11
3Dewi JenkinsTalybontCadi15
AGORED / OPEN (pm)
1Hefin JonesRhydymainSpotan9
2Dylan EdwardsPenrhyndeudraethJet9
3 Henry HughesWelshpoolGlen10
4Aled OwenCorwenMirk11
5Hefin JonesRhydymainQueen12
6Henry HughesWelshpoolSika14
DOSBARTH 2 / CLASS 2 (pm)
1Dylan EdwardsPenrhyndeudraethJet9
2Elin PyrsPadogEryrin Bess10
3Gwenllian PyrsPadogEryri Bet10
DAN / UNDER 25
Gwenllian PyrsPadogEryri Bet10

Garndolbenmaen a'r Cylch 15.08.20 (Beirniad / Judge Arwel Staples am & Rhion Owen pm)

AGORED / OPEN (am)CHARITY TRIAL
1Dewi JenkinsTalybontJock3
2Dylan DaviesTywynMot3.5
3Pennant WilliamsTreuddynGlen4
4Bryn Davies BryneglwysLad4
5Dewi JenkinsTalybontCadi4,5
6Brynley WilliamsYsceifiogLad4.5
DOSBARTH 2 / CLASS 2 (am)
1Pennant WilliamsTreuddynGlen4
2Dewi JenkinsTalybontCadi4.5
3Iolo JonesLlanfihangel GMGlafes Cap6
AGORED / OPEN (pm)
1Dylan DaviesTywynSali4
2Brynley WilliamsYsceifiogLad5
3Aled OwenCorwenMirk6 OLF
4Dewi JenkinsTalybontCadi6
5Idris MorganAberystwythScot7 OLF
6Dylan DaviesTywynSam7
DOSBARTH 2 / CLASS 2 (pm)
1Aled OwenCorwenMirk6 OLF
2Dewi JenkinsTalybontCadi6
3Daniel Rees Ystrad MeurigBet 8 OLF
LLEOL DOSBARTH 4 / LOCAL CLASS 4Sunday 16.08.20Beirniad Martin DavidssonDog not won more than £10
1Vaughan HughesRhosmeirchBet4
2Brynley WilliamsYsceifiogJaff6
3Iolo JonesLlanfihangel GMGlafes Cap11

Newtown (Society Championships fundraiser) 19.01.20 (Beirniad / Judge Huw Francis am & Mark Bufton pm)

AGORED / OPEN (am)
1Kevin EvansLibanusPenyborough Roy6 OLF
2Vic MorrisClunNell6
3David McMullanAberfeldy, Perth and Kinross

Eve9
4Dewi JenkinsTalybontJock10
5Brynley WilliamsYsgeifiogElwy Lad10
6Claire RidgeNarberthBlue12
AGORED / OPEN (pm)
1Kevin EvansLibanus Foxridge Drake8
2Steve LewisNantlle Elan Mist15
3Matt EvansSpittalFaenor Ben20
4Dai HowellsPort TalbotRoy21 OLF
5Brynley WilliamsYsgeifiogElwy Lad21
6Dai EvansLibanusSpud21

World Trial young handlers qualifier Newtown 18.01.20 (H. Lloyd, Trefeglwys)

1E. HopeLampeterYellowhill Gypsy6
2L. WilliamsLlandeiloCatterlen Pep9
3E. McNaughtRhosygwaliauSam10
4R. OwenPenysarnSpot10 OLF
5T. MorganMwntPreseli Lad11
6E. JarmanLlanbrynmairTelf Peg12