Treialon Cŵn Defaid Uwchaled / Uwchaled Sheepdog Trial (running order / payments)

Details

Start:
2 Aug @ 7:30 am
End:
3 Aug @ 7:00 pm

Beirniad / Judge – Arthur Roberts

Oherwydd cyfrif y cystadleuwyr eleni, unrhyw gi fydd yn croesi’r cwrs gofynir iddo ymddeol.

Due to many entries, any dogs crossing the course will be asked to retire.

Ysgrifennydd/ Secretary – Melangell Aled – 07772748316        Penyfed, Ty Nant, Corwen, Conwy, LL21 0PE

£7.00 a run to be paid before 31st of July

Paypal – melangellaled@hotmail.co.uk

Please ensure its friends and family and write your name in the message box so I know who’s paid.

Or a cheque written out to – Cymdeithas Bugeiliad Uwchaled – to be sent to the above address.

Mi fydd bwyd yn cael ei ddarparu ar y cae dros y ddau ddiwrnod.

A caterer will be on the field both days.

Bore Dydd Llun – Monday AM

  1. Emrys Lewis
  2. Idris Morgan
  3. Henry Hughes
  4. Dewi Jenkins
  5. Gwilym Davies
  6. Eilir Roberts
  7. David Millichap
  8. Cerys Millichap
  9. Jeff Evans
  10. Gethin Jones
  11. Alan W Jones
  12. Aled Jarman
  13. Glyn Jones
  14. Gwynfor Owen
  15. Eryl P Roberts
  16. Ross Games
  17. John Price
  18. Glyn Howells
  19. Floyd Farthing
  20. Daniel Rees
  21. Nigel Watkins
  22. Elgan Jones
  23. Ross Watson
  24. Aled Owen
  25. George Bonsell
  26. Arwel Owen
  27. Erinna Rogers
  28. T Emrys Jones
  29. David Howells
  30. Emyr Lloyd
  31. Irwel Evans
  32. Matt Evans
  33. Lyn Howells
  34. Claire Ridge
  35. Nij Vyas
  36. Eurwen Price
  37. Eirian Morgan
  38. Angie Driscoll
  39. Bert Evans
  40. Ed Thornally

 

Prynhawn Llun – Monday PM

  1. Arran Games
  2. Irwel Evans
  3. Matt Evans
  4. David Millichap
  5. Robert Ellis
  6. Jack Hill
  7. Ross Games
  8. Nij Vyas
  9. Emyr Lloyd
  10. T Emrys Jones
  11. Alun Jones
  12. Teifion Morgan
  13. Hafgan Pugh
  14. Bryn Davies
  15. Kelvin Broad
  16. Steve Williams
  17. Dylan Davies
  18. Glyn Jones
  19. George Bonsall
  20. Ceri Rundle
  21. David Howells
  22. Hefin Evans
  23. Maralyn Mcnaught
  24. Eurwen Price
  25. Claire Ridge
  26. Emyr Jones
  27. Gwynfor Owen
  28. Kevin Evans
  29. Brynley Williams
  30. Nigel Watkins
  31. Cyril Roberts
  32. Lyn Howells
  33. Floyd Farthing
  34. Erin Fflur
  35. Iolo Jones
  36. Beate Behr
  37. Arwyn Davies
  38. Bert Evans
  39. Dylan Edwards

 

Bore Mawrth – Tuesday AM

  1. Gwenllian Pyrs
  2. Eryl P Roberts
  3. Idris Thomas
  4. Robert Ellis
  5. Arwel Owen
  6. Daniel Rees
  7. Arwyn Davies
  8. Kevin Evans
  9. Alun Jones
  10. Nikki Jarman
  11. Gethin Jones
  12. Eiran Morgan
  13. Angie Driscoll
  14. Iolo Jones
  15. Bryn Davies
  16. Erin Fflur
  17. Arran Games
  18. Aled Owen
  19. Elin Pyrs
  20. Aled Jarman
  21. Cyril Roberts
  22. Dylan Davies
  23. Beate Behr
  24. Dewi Jenkins
  25. John Price
  26. Glyn Howells
  27. Jeff Evans
  28. Alan W Jones
  29. Maralyn Mcnaught
  30. Henry Hughes
  31. Emrys Lewis
  32. Kelvin Broad
  33. Elgan Jarman
  34. Ceri Rundle
  35. Elgan Jones
  36. Ed Thornally
  37. Jack Hill
  38. Ross Watson
  39. Idris Morgan
  40. Teifion Morgan

Venue

Cymdeithas Bugeiliaid Uwchaled
Defaidty, Cwmtirmynach, Bala LL237ED + Google Map